Laird MGV1205100M-10
Surface Mount Power Inductor, MGV Series, 10 H, 20%, Shielded, 0.0255 ohm, 9 A
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Laird MGV1205100M-10.
Sager Electronics
Datasheet11 páginas6 anos atrás
Datasheet12 páginas7 anos atrás
IHS
Newark
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.0255Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Iron 9A 0.0255Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 7.8A 0.01488Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7447709100
Power Choke Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz Ferrite 7.1A 0.021Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 7.9A 0.02Ohm DCR 5150 Automotive Reel
Descrições
Descrições de Laird MGV1205100M-10 fornecidas pelos seus distribuidores.
FIXED IND 10UH 9A 25.5 MOHM SMD
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, SMD, 5350
Ind Power Shielded 10uH 20% 100KHz 9A T/R
High Current Molded SMT Power Inductor
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, IRATED
MGV Nonstandard 0.531Lx0.496W 13.50mmx12.60mm 10muH
Power Inductors - SMD 10uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,IRATED 13.5X12.6X5.0MM
INDUCTOR, 10UH, 9A, 20%, SHLD; Inductance: 10µH; RMS Current (Irms): 9A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 16A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 13.5mm x 12.6mm x 5mm; DC Resistance Max