Laird MGV10041R0M-10
Surface Mount Power Inductor, MGV Series, 1 H, 20%, Shielded, 0.0041 ohm, 17.5 A
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Laird MGV10041R0M-10.
Sager Electronics
Datasheet11 páginas5 anos atrás
Datasheet12 páginas7 anos atrás
IHS
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Iron 20A 0.0035Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 4339
Inductor Power Molded Wirewound 1uH 20% 18A 0.0033Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 15Q-Factor Carbonyl Powder 24A 0.0035Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 13A 7.81mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 5.1A 0.029Ohm DCR 1515 T/R
Descrições
Descrições de Laird MGV10041R0M-10 fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, SMD, 4339
High Current Molded SMT Power Inductor
FIXED IND 1UH 17.5A 4.1 MOHM SMD
100KHz 36A 17.5A 1¦ÌH 4.1m¦¸ ¡À20% 4040 , 11mm*10mm*4.3mm
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, IRATED
INDUCTOR, SHLD, 1UH, 17.5A, 20%
MGV Nonstandard 0.433Lx0.394W 11.00mmx10.00mm 1muH
Power Inductors - SMD 1uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,IRATED 11X10X4.0MM
INDUCTOR, 1UH, 17.5A, 20%, SHLD; Inductance: 1µH; RMS Current (Irms): 17.5A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 36A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 11mm x 10mm x 4mm; DC Resistance Max