Laird MGV06053R3M-10
Surface Mount Power Inductor, Mgv Series, 3.3 H, 20%, Shielded, 0.0209 Ohm, 8.5 A
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Laird MGV06053R3M-10.
IHS
Datasheet9 páginas6 anos atrás
element14 APAC
Sager Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+25.41%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-05-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
Fixed Inductor Nonstandard 3.3µH ±20% 8A 20.9mΩ 26MHz 15@100kHz
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 11A 0.0118Ohm DCR 4040 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Iron 10A 0.01Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Metal 6.8A 29.7mOhm DCR Blister T/R
Power Inductors - SMD FIXED IND 3.3UH 6.4A 15 MOHM SMD
Ind Power Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 6.2A T/R
Descrições
Descrições de Laird MGV06053R3M-10 fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element, Powdered Iron-Core, SMD, 2926
Ind Power Shielded 3.3uH 20% 100KHz 8.5A T/R
High Current Molded SMT Power Inductor
FIXED IND 3.3UH 8.5A 20.9MOHM SM
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, LRATED
100KHz 9A 8.5A 3.3¦ÌH 20.9m¦¸ ¡À20% , 7.3mm*6.7mm*5.3mm
INDUCTOR, SHLD, 3.3UH, 8.5A, 20%
MGV Nonstandard 0.287Lx0.264W 7.30mmx6.70mm 3.3muH
Power Inductors - SMD 3.3uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,LRATED 7.3X6.7X5.0MM
INDUCTOR, 3.3UH, 8.5A, 20%, SHLD; Inductance: 3.3µH; RMS Current (Irms): 8.5A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 9A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 7.3mm x 6.7mm x 5mm; DC Resistance