Laird MGV0502R68M-10
Surface Mount Power Inductor, MGV Series, 680 nH, 20%, Shielded, 0.0124 ohm, 10 A
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Laird MGV0502R68M-10.
IHS
Datasheet8 páginas6 anos atrás
Newark
Sager Electronics
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-07-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 0.68uH 20% 100KHz Powdered Iron 8.5A 0.012Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 0.68uH 20% 100KHz 10Q-Factor Carbonyl Powder 7A 0.019Ohm DCR 1616 Automotive T/R
Ind Power Shielded Wirewound 0.68uH ±20% 100kHz 5 Q-Factor Carbonyl Powder 7A T/R
General Purpose Inductor, 0.68uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2221
TAIYO YUDENMDWK4040TR68MM
Inductor Power Shielded Wirewound 0.68uH 20% 1MHz Metal 7.3A 0.016Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 0.68uH 20% 100KHz Metal 6.5A 0.022Ohm DCR 1515 T/R
Descrições
Descrições de Laird MGV0502R68M-10 fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 0.68uH, 20%, 1 Element, SMD, 2220
Ind Power Shielded 680nH 20% 100KHz 10A T/R
High Current Molded SMT Power Inductor
FIXED IND 680NH 10A 12.4MOHM SMD
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, IRATED
INDUCTOR, SHLD, 0.68UH, 10A, 20%
Power Inductors - SMD 0.68uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,IRATED 5.2X5.1X2MM
INDUCTOR, 0.68UH, 10A, 20%, SHLD; Inductance: 680nH; RMS Current (Irms): 10A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 15A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 5.5mm x 5.1mm x 2mm; DC Resistance