Yageo Group T494C336K006AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2312
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group T494C336K006AT.
Farnell
Arrow Electronics
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2001-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Peças relacionadas
Cap Tant Solid 33uF 16V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 0.3 Ohm 125C T/R
33UF SMD SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 V DC +/-10%, 593D SERIES
KYOCERA AVXTPSC336K016R0300
Cap Tant Solid 33uF 16V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 0.3 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTPSC336K020R0300
Cap Tant Solid 33uF 20V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 0.3 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 33uF 16V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 0.275 Ohm 125C T/R
Descrições
Descrições de Yageo Group T494C336K006AT fornecidas pelos seus distribuidores.
SMD TAN CAP 6.3V 33UF C 10% TR ESR=.3
T494C336K006AT, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 33UF, 6.3V, TANT, CASE C; Capacitance: 33µF; Voltage Rating: 6.3V; Tantalum Capacitor Case: 2412 [6032 Metric]; Product Range: T494 Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Tempera
Capacitor Tant, 33Uf, 6.3V; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitor Case/Package:2412 [6032 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Esr:0.3Ohm; Manufacturer Size Code:C; Failure Rate:-; Ripple Current:606Ma; Product Length:6Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet T494C336K006AT