Yageo Group FE0H473ZF
Electric Double Layer Capacitor, 5.5V, 80% +Tol, 20% -Tol, 47000uF, Through Hole Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group FE0H473ZF.
IHS
Datasheet13 páginas2 anos atrás
Farnell
Newark
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2013-08-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrições
Descrições de Yageo Group FE0H473ZF fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap 0.047F 5.5V -20% to 80% (14.5 X 14mm) Radial Cylindrical Can 5.1mm 70°C Bulk
Avnet Japan
Supercapacitor, EDLC, 47000 uF, 5.5 V, -20%, +80%, Radial Leaded
Highly Reliable Against Liquid Leakage Supercapacitors
47mF 5.5V -20%~80% 5.5V 14¦¸@ 1kHz 14.5mm*14mm
SUPERCAPACITOR, 0.047F, 5.5V, CAN;
Supercap, Edlc, 47000Uf, 5.5V, Radial; Capacitance:47000Μf; Voltage(Dc):5.5V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Capacitance Tolerance:-20%, +80%; Lead Spacing:5.1Mm; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 70°C; Esr:14Ohm Rohs Compliant: Yes |Kemet FE0H473ZF