Knowles VPDP501W473K1GV001E
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 1808
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Knowles VPDP501W473K1GV001E.
IHS
Datasheet1 páginashá 1 anos
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-4.00%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2018-11-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrições
Descrições de Knowles VPDP501W473K1GV001E fornecidas pelos seus distribuidores.
Capacitors High Voltage Pme Smd 500V, 1808, X7R, 500.0V, 0.047Μf±10%, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Embossed Tape |Johanson Dielectrics VPDP501W473K1GV001E
HI V MLCC 1808,47000pF,±10%,500V
CAP, 0.047µF, 500V, 10%, X7R, 1808; Capacitance: 47000pF; Voltage Rating: 500V; Ceramic Capacitor Case: 1808 [4520 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: -; Operating Temperature