ITT / Cannon DC-37S-A197
Conn D-Sub SKT 37 POS Solder Pot ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para ITT / Cannon DC-37S-A197.
IHS
Datasheet1 páginas6 anos atrás
Newark
Electro Sonic
Farnell
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-29.24%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date1997-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Peças relacionadas
Conn D-Subminiature SKT 37 POS 2.76mm Solder ST Thru-Hole 37 Terminal 1 Port
Amphenol Communications SolutionsL77DC37S
D Sub Connector, Standard, Receptacle, 17D, 37 Contacts, DC, Solder Cup
D Sub Connector, DB37, Standard, Receptacle, HTN, 37 Contacts, DC, Solder
ITT / CannonZDC37S
ITT CANNON ZD* SERIES PANEL MOUNT SOLDER D-SUB CONNECTOR SOCKET, 37 WAY, 5A
ITT / CannonDC37S
Conn D-Sub SKT 37 POS 1.4mm Solder Pot ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
ITT / CannonDC37SA190
Conn D-Subminiature SKT 37 POS Solder Pot ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
Descrições
Descrições de ITT / Cannon DC-37S-A197 fornecidas pelos seus distribuidores.
CONNECTOR, D-SUB, RECTANGULAR, D, C, 37, REC, A197
Female Sockets,Receptacle 2 37pin Steel,Tin-Nickel Plated 5A 69.32mm*9.91mm*17.11mm
D Sub Connector, Receptacle, 37 Position
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Female, 0.108 inch Pitch, Solder Terminal, Hole .112-.124, Receptacle
CONN DSUB RCPT 37POS SLDER CUP
CONNECTOR, SOLDER CUP, SOCKET, 37 WAY; No. of Contacts: 37Contacts; Gender: Receptacle; Contact Termination Type: Solder Cup; D Sub Shell Size: DC; Product Range: Original D Series; Connector Body Material: Metal Body; Contact Material: -; Contact Plating: -; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); Body Plating: Tin; Connector Mounting: Cable Mount; Contact Resistance: 10mohm; Contact Termination: Solder; Current Rating: 5A; D Sub Connector Type: Standard; Flammability Rating: UL94V-0; Material: Steel; No. of Mating Cycles: 200; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -55°C; Termination Method: Solder; Withstand Voltage: 1250V