Infineon SPW20N60S5FKSA1
Single N-Channel 600 V 190 mOhm 79 nC CoolMOS Power Mosfet - TO-247-3, PG-TO247-3, RoHS
NRND
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Infineon SPW20N60S5FKSA1.
Newark
Datasheet12 páginas21 anos atrás
element14
Farnell
B+D Enterprises
DigiKey
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-51.75%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
3DBaixar
Ultra Librarian
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date1999-04-13
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Trans MOSFET N-CH 650V 20.7A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Trans MOSFET N-CH 650V 22.4A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
STMicroelectronicsSTW25NM60ND
N-channel 600 V, 0.13 Ohm typ., 21 A FDmesh(TM) II Power MOSFET (with fast diode) in TO-247 package
Power MOSFET, N Channel, 600 V, 23.8 A, 160 mOhm, TO-247, 3 Pins, Through Hole
STMicroelectronicsSTW28N60M2
N-channel 600 V, 0.135 Ohm typ., 22 A MDmesh M2 Power MOSFETs in TO-247 package
onsemiFCH20N60
TRANS MOSFET N-CH 600V 20A 3PIN TO-247
250W 30V 4V 75nC@ 10V 1N 600V 190m¦¸@ 10V 22A 2.81nF@ 25V TO-247 15.87mm*5.31mm*20.82mm
Single N-Channel 600 V 0.4 Ohms Flange Mount Power Mosfet - TO-247AC
Single N-Channel 500 V 0.4 Ohms Flange Mount Power Mosfet - TO-247AC
InfineonIPW65R190CFD
MOSFET Transistor, N Channel, 17.5 A, 700 V, 0.445 ohm, 10 V, 4 V
Descrições
Descrições de Infineon SPW20N60S5FKSA1 fornecidas pelos seus distribuidores.
Infineon SCT
TRANSISTOR, MOSFET, N-CHANNEL, 600V, 0.19 OHM, 20A, TO247, COOLMOS POWER
MOSFET Operating temperature: -55...150 °C Housing type: TO-247 Polarity: N Variants: Enhancement mode Power dissipation: 208 W
Power Field-Effect Transistor, 20A I(D), 600V, 0.19ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247, GREEN, PLASTIC PACKAGE-3
Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:600V; Continuous Drain Current Id:20A; Transistor Mounting:Through Hole; Rds(On) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:4.5V; Power Dissipation:208W; No. Of Pins:3Pins Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies SPW20N60S5FKSA1.