Infineon IPP45N06S4L08AKSA2
60V, N-Ch, 8.2 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, OptiMOS™-T2, PG-TO220-3, RoHS
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Infineon IPP45N06S4L08AKSA2.
IHS
Datasheet9 páginas17 anos atrás
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-03-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2016-09-30
LTD Date2017-03-31
Peças relacionadas
NXP SemiconductorsPSMN7R6-60XSQ
N-channel 60 V 7.8 mΩ standard level MOSFET in TO220F (SOT186A)
Trans MOSFET N-CH 60V 50A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Trans MOSFET N-CH 60V 43A 3-Pin TO-220 Tube
Mosfet Single, 45A, 60V, 33W, To-220Fp-3 Rohs Compliant: Yes |Infineon IPA060N06NXKSA1
STMicroelectronicsSTP55NF06FP
N-channel 60 V, 0.015 Ohm, 50 A STripFET(TM) II Power MOSFET in TO-220FP package
onsemiFDPF55N06
N-Channel Power MOSFET, UniFETTM, 60 V, 55 A, 22 mΩ, TO-220F
NXP SemiconductorsBUK7514-60E,127
Power Field-Effect Transistor, 58A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
NXP SemiconductorsBUK9515-60E,127
Power Field-Effect Transistor, 54A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
Descrições
Descrições de Infineon IPP45N06S4L08AKSA2 fornecidas pelos seus distribuidores.
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 60V 45A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Power Field-Effect Transistor, 45A I(D), 60V, 0.0079ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green Product (RoHS compliant); 100% Avalanche tested | Benefits: world's lowest RDS at 60V (on); highest current capability; lowest switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: Valves control; Solenoids control; Lighting; Single-ended motors