Infineon IPP045N10N3GXKSA1
100V 100A 4.5m´Î@10V100A 214W 3.5V@150Ã×A N Channel TO-220(TO-220-3) MOSFETs ROHS
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Infineon IPP045N10N3GXKSA1.
Newark
Datasheet11 páginas15 anos atrás
IHS
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+60.82%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
Pegada
Baixar
Ultra Librarian
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-02-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Power MOSFET, N Channel, 80 V, 100 A, 0.0028 ohm, TO-220, Through Hole
Trans MOSFET N-CH Si 100V 164A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Rail
onsemiFDP054N10
N-Channel 100 V 5.5 mO 203 nC Flange Mount PowerTrench® Mosfet - TO-220AB
STMicroelectronicsSTP165N10F4
N-channel 100 V, 4.1 mΩ, 160 A TO-220, H²PAK STripFET͐2;2; DeepGATE͐2;2; Power MOSFET
STMicroelectronicsSTP140N8F7
N-channel 80 V, 3.5 mOhm typ., 90 A STripFET F7 Power MOSFET in TO-220 package
Mosfet, N-Ch, 80V, 175Deg C, 167W Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPP034N08N5AKSA1
Descrições
Descrições de Infineon IPP045N10N3GXKSA1 fornecidas pelos seus distribuidores.
100 A 100 V 0.0045 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-220AB
Power Field-Effect Transistor, 100A I(D), 100V, 0.0045ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Infineon's 100 V OptiMOS™ power MOSFETs offer superior solutions for high efficiency, high power-density SMPS. Compared to the next best technology this family achieves a reduction of 30% in both RDS(on) and FOM (figure of merit).
Transistor Polarity:n Channel; Drain Source Voltage Vds:100V; Continuous Drain Current Id:100A; On Resistance Rds(On):0.0039Ohm; Transistor Mounting:through Hole; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:2.7V Rohs Compliant: Yes