Infineon IPA029N06NXKSA1
Trans MOSFET N-CH 60V 84A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Infineon IPA029N06NXKSA1.
IHS
Datasheet11 páginashá 0 anos
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-22.10%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginAustria, Germany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-06-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
InfineonIRFB7545PBF
MOSFET Transistor N-Channel 60 V 95A (Tc) 125W (Tc) Through Hole TO-220
STMicroelectronicsSTP90N6F6
N-channel 60 V, 0.0057 Ohm typ., 90 A STripFET F6 Power MOSFET in a TO-220 package
60V, N-Ch, 7.1 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, OptiMOS™-T2, PG-TO220-3, RoHS
InfineonIRFB7740PBF
Single N-Channel 75 V 7.3 mOhm 81 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-220-3
MOSFET N-CH 60V 77A TO-220F / Trans MOSFET N-CH Si 60V 77A 3-Pin(3+Tab) TO-220F Tube
STMicroelectronicsSTP75NF75FP
N channel 75 V, 0.0095 Ohm typ., 80 A STripFET II Power MOSFET in TO-220FP package
Descrições
Descrições de Infineon IPA029N06NXKSA1 fornecidas pelos seus distribuidores.
Power Field-Effect Transistor, 84A I(D), 60V, 0.0029ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
OptiMOS™ 5 60V is optimized for synchronous rectification in switched mode power supplies (SMPS) such as those found in servers and desktops and tablet charger. In addition these devices are a perfect choice for a broad range of industrial applications including motor control, solar micro inverter and fast switching DC-DC converter.
Mosfet, N-Ch, 60V, 84A, To-220Fp; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:60V; Continuous Drain Current Id:84A; Transistor Mounting:Through Hole; Rds(On) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:2.8V Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPA029N06NXKSA1