Infineon FZ400R12KE3HOSA1
Trans IGBT Module N-CH 1200V 650A 2250000mW Automotive 4-Pin 62MM-2 Tray
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Infineon FZ400R12KE3HOSA1.
Infineon
Datasheet1 páginas14 anos atrás
IHS
Newark
X-ON
Elcodis
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+6.73%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginHungary
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2004-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Infineon FZ300R12KE3GHOSA1 Single IGBT Module, 480 A 1200 V, 5-Pin 62MM Module, Panel Mount
IGBT Array & Module Transistor, Dual NPN, 580 A, 1.75 V, 2.4 kW, 1.2 kV, Module
62 mm 1200 V, 600 A single switch IGBT module with TRENCHSTOP™ IGBT3 and Emitter Controlled 3 Diode.
Trans IGBT Module N-CH 1200V 55A 208000mW 32-Pin Case SP-3 Tube
Trans IGBT Module N-CH 1200V 75A 270000mW 32-Pin Case SP-3 Tube
Pm-Igbt-Tfs-Sp1 Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology APTGT35A120T1G
Descrições
Descrições de Infineon FZ400R12KE3HOSA1 fornecidas pelos seus distribuidores.
Infineon FZ400R12KE3HOSA1 Single IGBT Module, 650 A 1200 V, 5-Pin 62MM Module, Panel Mount
62 mm 1200 V, 400 A single switch IGBT module with TRENCHSTOP™ IGBT3.
TRANSISTOR, IGBT MODULE, 1.2KV, 650A; Transistor Polarity: N Channel; DC Collector Current: 650A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on): 1.7V; Power Dissipation Pd: 2.25kW; Collector Emitter Voltage V(br)ceo: 1.2kV; Tr
Igbt, Single Switch, 1.2Kv, 650A, Module; Continuous Collector Current:650A; Collector Emitter Saturation Voltage:1.7V; Power Dissipation:2.25Kw; Operating Temperature Max:125°C; Igbt Termination:Tab; Transistor Mounting:Panel Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies FZ400R12KE3HOSA1