Infineon FS50R12KT4B15BPSA1
Infineon FS50R12KT4B15BPSA1 Igbt, 50 A 1200 V AG-ECONO2B-411
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Infineon FS50R12KT4B15BPSA1.
IHS
Datasheet9 páginashá 0 anos
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+55.56%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginHungary
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-11-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrições
Descrições de Infineon FS50R12KT4B15BPSA1 fornecidas pelos seus distribuidores.
Trans IGBT Module N-CH 1200V 50A 280W 28-Pin ECONO2B Tray
Compliant Screw Lead Free Module 28 Production (Last Updated: 2 years ago) 10
IGBT MODULE 1200V 50A AG-ECONO2B
IGBT MODULE, 1.2KV, 50A, 280W;
Insulated Gate Bipolar Transistor
EconoPACK™ 2 1200 V, 50 A sixpack IGBT module with fast TRENCHSTOP™ IGBT4, Emitter Controlled 4 diode and NTC (alternative mechnically compatible to an IGBT3 module).
LOW POWER ECONO AG-ECONO2B-411
Igbt, 1.2Kv, 50A, Module; Continuous Collector Current:50A; Collector Emitter Saturation Voltage:1.85V; Power Dissipation:280W; Operating Temperature Max:150°C; Igbt Termination:Solder; Collector Emitter Voltage Max:1.2Kv Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies FS50R12KT4B15BPSA1