Idec RQ2V-CN-A115
Electromechanical Relay 115VAC 8.1KOhm 8A DPDT(29x13x16)mm THT General Purpose Relay
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Idec RQ2V-CN-A115.
Farnell
Datasheet2 páginas20 anos atrás
Electro Sonic
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-4.63%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Weidmuller8869930000
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 750mW (Coil), AC Input, AC Output
Weidmuller8870220000
Phoenix Contact2961448
Pluggable miniature relay, with power contact, 2 PDT, coil voltage 120 V AC
TE Connectivity8-1415532-1
RELAY, GEN-PURP, DPDT, 8A, CTRL-V 115AC, VOL-RTG 400AC, DIN SOCKET, MODULE, TAG
PanasonicHC2-HL-AC115V
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 115V | Panasonic Electronic Components HC2-HL-AC115V
Descrições
Descrições de Idec RQ2V-CN-A115 fornecidas pelos seus distribuidores.
POWER RELAY, DPDT, 120VAC, 8A, PC BOARD; Contact Configuration: DPDT; Coil Voltage: 120VAC; Contact Current: 8A; Product Range: RQ Series; Relay Mounting: Through Hole; Coil Type: Non Latching; Contact Voltag
POWER RELAY, DPDT, 120VAC, 8A, PC BOARD Relay Type:General Purpose Coil Voltage VAC Nom:120V Contact Current Max:8A Coil Resistance:8100ohm Contacts:DPDT Coil Type:AC, Sensitive Coil Current:6.3mA Nom Operating Power:730mW
Power Relay, Dpdt, 120Vac, 8A, Pc Board; Rango De Producto:Serie Rq; Relé, Tipo:Power - General Purpose; Tipo De Bobina:Sin Enclavamiento; Contacto, Configuración:Dpdt; Tensión De La Bobina:120Vac; Corriente De Contacto:8A |Idec RQ2V-CN-A115