Honeywell V7-1D10D8
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Plunger 1A 125VAC 1.47N Screw Mount Quick Connect
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Honeywell V7-1D10D8.
element14 APAC
Datasheet1 páginashá 0 anos
Sager Electronics
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+31.99%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2004-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
HoneywellV7-7D17D8-207
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 4.32mm, Quick Connect Terminal, Panel Mount
HoneywellV7-1D19D8-201
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Roller Lever 1A 125VAC 10VDC 1.77N Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Button 6A 250VAC 80VDC 1.47N Screw Mount Quick Connect
Limit Switch,STRAIGHT,SPDT,ON-(ON),QUICK CONNECT Terminal,STRAIGHT LEVER
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Roller Lever 6A 250VAC 80VDC 0.54N Screw Mount Quick Connect
C&K ComponentsTMCGF5SP0040C
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger Quick Connect 1A 125VAC 30VDC 0.74N Screw Mount
Descrições
Descrições de Honeywell V7-1D10D8 fornecidas pelos seus distribuidores.
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 2.46mm, Quick Connect Terminal, Plastic Plunger Actuator, Panel Mount
SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V
MICRO SWITCH V7 Series Miniature Basic Switch, Single Pole Double Throw Circuitry, 1 A at 125 Vac, Pin Plunger Actuator, 1,47 N [5.3 oz] Maximum Operating Force, Gold Contacts, Quick Connect Termination MICRO SWITCH V7 Series premium basic switches are used for simple or precision on/off, end of limit, presence/absence, pressure, temperature and manual operator interface application needs.
Snap Action Basic Switch; Actuator Style:Pin Plunger; Operating Force Max:5.3ozf; Switch Terminals:Quick Connect; Circuitry:SPDT; Contact Current Max:1A; Current Rating:1A; Features:Pin Plunger; Mounting Type:Screw Terminal ;RoHS Compliant: Yes
MICROSWITCH, PIN PLUNGER, SPDT, 1A; Contact Configuration:SPDT; Microswitch Type:Miniature; Actuator Style:Plunger; Operating Force Max:1.47N; Contact Voltage AC Nom:250V; Contact Current Max:1A; Switch Terminals:Quick Connect; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Actuation Type:Plunger; Actuator Type:Pin Plunger; Contact Configuration:SPDT; Contact Current AC Max:1A; Contact Voltage AC Max:250V; Operating Force:1.47N; Series:V7; Switch Case:PCT Polyester Thermoplastic; Terminal Type:Quick Connect