Honeywell SPT4V0200PG7B
Industrial Pressure Sensor 1V to 5V 0psi to 200psi Gage 4-Pin
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Honeywell SPT4V0200PG7B.
IHS
Datasheet8 páginas16 anos atrás
Master Electronics
JRH Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Cadeia de suprimentos
Introduction Date2012-12-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
HoneywellSPTMA0200PG6B
Industrial Pressure Sensors 0 to 200 psi, 10 Vdc 10 G at 20Hzto2000Hz
HoneywellSPTMA0200PG5B
Industrial Pressure Sensors 200Psi Gage 4-Pin Pressure Sensor
Descrições
Descrições de Honeywell SPT4V0200PG7B fornecidas pelos seus distribuidores.
Piezoresistive Sensor, 0Psi Min, 200Psi Max, 1-5V, Cylindrical
Sensors, Pressure Transducers, Stainless Steel Media Isolated
Honeywell JZ STAINLESS PRESSURE PRODUCTS
PRESSURE-JZ STAINLESS PRESR SPT-ISOLATED
SPT Series Heavy Duty Pressure Transducer, 4V version, compensated, 0 psi to 200 psi, gage, 1/4 BSPP, bayonet connector Honeywell's SPT Series stainless steel pressure sensors are designed for pressure applications that involve measurement of hostile media in harsh environments and will accommodate any media that will not adversely attack 304 or 316 stainless steel wetted parts. The SPT Series is calibrated and compensated for three styles of output. All versions feature a variety of prssure connections to allow use in a wide range of OEM equipment.