Honeywell MLH016BGG01E
Industrial Pressure Sensor 0.5V to 4.5V 0bar to 16bar Vented Gage Medical 3-Pin
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Honeywell MLH016BGG01E.
Electro Sonic
Datasheet10 páginas8 anos atrás
Sager Electronics
Honeywell
Agility
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMexico
Introduction Date2011-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-07-21
LTD Date2020-07-21
Peças relacionadas
HoneywellMLH016BGD14E
HoneywellMLH016BGD14B
Industrial Pressure Sensor 0bar to 16bar Vented Gage Medical 3-Pin
HoneywellMLH016BSG01B
Industrial Pressure Sensor 0bar to 16bar Sealed Gage Medical 3-Pin
Descrições
Descrições de Honeywell MLH016BGG01E fornecidas pelos seus distribuidores.
Strain Guage Sensor, Gage, 0.25%, 0.5-4.5V, Cylindrical, Unspecified Mount
Industrial Pressure Sensors Gage,Amplified,16Bar 1/4-18 NPT, 7 Vdc
Sensors, Pressure Transducers, Stainless Steel Media Isolated
Pressure Transducers/Honeywell |Honeywell MLH016BGG01E
Strain Guage Sensor Gage 0.50-4.50V
MLH Series All Metal Pressure Sensor, Gage, Amplified, 0 bar to 10 bar Pressure Range, G 1/4 per DIN 3852-2 Port Style, 0.5 Vdc to 4.5 Vdc Regulated Output Type, Packard MetriPak Termination Ty