HIROSE ELECTRIC DF51-16DS-2C
Conn Housing Wire to Board RCP 16 POS 2mm ST Cable Mount Bag
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para HIROSE ELECTRIC DF51-16DS-2C.
IHS
Datasheet21 páginas4 anos atrás
Master Electronics
Future Electronics
TME
Hirose SCT
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+17.94%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
TraceParts
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descrições
Descrições de HIROSE ELECTRIC DF51-16DS-2C fornecidas pelos seus distribuidores.
[SignalBee™]2mm Pitch, Positive Lock Wire-to-Board Connector(UL,C-UL Listed), -55 ℃ to 105 ℃, RoHS
Hirose SCT
DF51 Series Dual Row 16 Position 2 mm Crimp Socket Wire to Board Connector
SMD FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS
Headers & Wire Housings 16P 2R 2MM 2A SOCKET AWG 30 to 22
Board Connector, 16 Contact(s), 2 Row(s), Female, 0.079 inch Pitch, Crimp Terminal, Locking, Black Insulator, Socket
Rcpt Housing, 16Pos, 2Mm, Pbt, Blk; Product Range:Signalbee Df51 Series; Gender:Receptacle; No. Of Positions:16Ways; Pitch Spacing:2Mm; For Use With:Hirose Df51 Series Socket Crimp Contacts; Svhc:No Svhc (15-Jan-2019) Rohs Compliant: Yes |Hirose/hrs DF51-16DS-2C