HIROSE ELECTRIC DF13-2P-1.25DSA
Conn Shrouded Header (3 Sides) HDR 2 POS 1.25mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para HIROSE ELECTRIC DF13-2P-1.25DSA.
IHS
Datasheet1 páginas11 anos atrás
Newark
Sager Electronics
Hirose SCT
TME
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
3DBaixar
TraceParts
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Peças relacionadas
PicoBlade 53047 2-Position Shrouded Header Male Blade 0.049" (1.25mm) Natural Through Hole
TE Connectivity292207-2
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 2 POS 1.5mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Box/Tray
Amphenol Communications Solutions10114831-10102LF
1.25mm Wire-to-Board Connector System WAFER THROUGH HOLE RIGHT ANGLE, 2 POSITIONS, TIN PLATING
Conn Unshrouded Header HDR 2 POS 1.27mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk
Through-Hole Micro Header Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. HTMS-102-02-T-S
Through-Hole Micro Header Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. HTMS-102-02-T-S-RA
Descrições
Descrições de HIROSE ELECTRIC DF13-2P-1.25DSA fornecidas pelos seus distribuidores.
[SignalBee™]1.25mm Pitch Miniature Crimping Connector (UL Certified), -35 ℃ to 85 ℃, RoHS
Hirose SCT
Headers & Wire Housings 1.25MM V PCB HEADER 2P THRU-HOLE TIN
DF13 Series Single Row 1.25 mm Pitch Straight Through Hole Pin Head Connector
Detent Lock,Header 1 2pin Male Pin 4.15mm*3.4mm
Board Connector, 2 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.049 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Receptacle
Conn, Hdr, 2Pos, 1Row, 1.25Mm; Connector Systems:Wire-To-Board; Pitch Spacing:1.25Mm; No. Of Rows:1Rows; No. Of Contacts:2Contacts; Contact Termination Type:Through Hole; Product Range:Df13; Connector Shroud:Shrouded |Hirose/hrs DF13-2P-1.25DSA