Eaton SS-5H-2.5A-BK
2.5A Radial T Non-Resettable Wire Ended Fuse, 300 V ac | Eaton Electronics SS-5H-2-5A-BK
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Eaton SS-5H-2.5A-BK.
TME
Datasheet5 páginas4 anos atrás
IHS
element14 APAC
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-65.49%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.10.00.40
Introduction Date2011-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Littelfuse0208003.MXEP
Fuse Subminiature Fast Acting 3A 350V Axial 5 X 15mm Glass Bulk CE/PSE/cULus
Bel Fuse0697W3150-01
Electric Fuse, Time Lag Blow, 3.15A, 350VAC, 72VDC, 100A (IR), Through Hole, MICRO
Bel Fuse0697H3150-01
Electric Fuse, Time Lag Blow, 3.15A, 350VAC, 72VDC, 150A (IR), Through Hole, MICRO
Bel Fuse0697W3150-02
Littelfuse02200007MXP
Fuse Miniature Slow Blow Acting 3A 350V Holder Cartridge 5 X 15mm Glass Bulk CSA/UL
Littelfuse0447003.YXP
447 Series Fast-Acting 350 V 3 A 10.92 x 8.76 mm Through Hole EBF Fuse
Descrições
Descrições de Eaton SS-5H-2.5A-BK fornecidas pelos seus distribuidores.
Electric Fuse, Time Delay Blow, 2.5A, 300VAC, 100A (IR), Through Hole
Fuse Subminiature 2.5A 250V Slow Blow 2-Pin Radial Through Hole Bulk
Fuse, PCB Leaded, 2.5 A, 250 VAC, SS-5H, Time Delay, Radial Leaded
300V 40.3A2S 100A Board Mount (Cartridge Style Excluded) 2.5A 8.5mm*4.3mm*8.55mm
Fuses with Leads (Through Hole) 250V 2.5A SS-5H RADI AL TD FUSE
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 2.5A 250V/300V Radial 8.5 X 4.3 X 8.55mm Plastic Bulk CQC/KC/PSE/TUV/cULus
FUSE BOARD MNT 2.5A 300VAC RAD
SS-5H RADIAL TD FUSE BULK PACK
FUSE, RADIAL, 2.5A, TIME DELAY, 250V; Voltage Rating V AC:250V; Fuse Current:2.5A; Breaking Capacity:100A; Blow Characteristic:Time Delay; Fuse Size Metric:8.5mm x 4.3mm x 7.85mm; Fuse Case Style:Radial Leaded; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Fuse Mounting:Through Hole; MSL:MSL 1 - Unlimited