Eaton SR-5-2.5A-AP
Fuse Subminiature 2.5A 250V Slow Blow 2-Pin Radial Through Hole Ammo Pack
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Eaton SR-5-2.5A-AP.
IHS
Datasheet2 páginas18 anos atrás
Datasheet3 páginashá 0 anos
Electro Sonic
Master Electronics
TME
Sager Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+27.07%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.10.00.40
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Peças relacionadas
Littelfuse38313150000
Electric Fuse, Time Lag Blow, 3.15A, 300VAC, 100A (IR), Through Hole, TR5
Schurter0001.2509.PT
Electric Fuse, Time Lag Blow, 3.15A, 250VAC, 300VDC, 1500A (IR), Through Hole, 5.4x22.5mm
Schurter0001.2509.TR
Schurter0001.2509
Fuse, Cartridge, Time Delay, 3.15 A, 250 VAC, 300 VDC, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79"", SPT 5x20"
Littelfuse0218.315MXP
218 Series, 5 x 20 mm, Time-Lag (Slo-Blo®) Fuse | FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM
Littelfuse37213150411
Fuse Subminiature 3.15A 250V Slow Blow 2-Pin Radial Through Hole Bulk
Descrições
Descrições de Eaton SR-5-2.5A-AP fornecidas pelos seus distribuidores.
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 2.5A 250V Radial 8.5 X 8.1mm Ammo CCC/PSE/SEMKO/VDE/cULus
FUSE, PCB, 2.5A, 250V, TIME DELAY; Volta; FUSE, PCB, 2.5A, 250V, TIME DELAY; Voltage Rating VAC:250V; Fuse Current:2.5A; Breaking Capacity:35A @ 250VAC; Blow Characteristic:Time Delay; Fuse Case Style:Radial Leaded; Series:SR-5; Current Rating:2.5A