Eaton SD10-1R0-R
Inductor Power Shielded Drum Core 1.119uH/1uH 20% 100KHz Ferrite 1.93A 0.0448Ohm DCR 2020 T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Eaton SD10-1R0-R.
Master Electronics
Datasheet9 páginas9 anos atrás
Datasheet9 páginas9 anos atrás
IHS
Sager Electronics
Newark
DigiKey
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 6Q-Factor Ferrite 2.2A 0.042Ohm DCR 1515 T/R
Wurth Elektronik74404032010
FIXED IND 1UH 2.2A 33 MOHM SMD / 1 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.2 A 33mOhm Nonstandard
Wurth Elektronik74438323010
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Iron Alloy-Core, SMD, 1008
WE-LQS SMT Semi-Shielded Power Inductor
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3030/1212
Ind Power Chip Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Ferrite 2.05A 1212 Embossed T/R
Descrições
Descrições de Eaton SD10-1R0-R fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
SD Series 1 uH ±20 % Tolerance 1.93 A Shielded SMT Low Profile Power Inductor
100KHz 2.25A 1.93A 1¦ÌH 44.8m¦¸ ¡À20% 2020 , 5.2mm*5.2mm*1mm
INDUCTOR POWER SHIELD 1.0UH SMD
IND, SHLD DRM COR,1UH,2.25A SMT
Inductor, Shielded, 1Uh, 2.25A, Smd, Full Reel; Inductance:1Μh; Rms Current (Irms):1.93A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.25A; Product Range:Sd Series; Dc Resistance Max:-; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Eaton Coiltronics SD10-1R0-R