Eaton HCM1305-R47-R
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH/0.3uH 20% 100KHz Powdered Iron 38A 0.00092Ohm DCR T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Eaton HCM1305-R47-R.
Master Electronics
Datasheet9 páginas9 anos atrás
RS (Formerly Allied Electronics)
Tendência de 3 meses:
+39.92%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-11-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
Wurth Elektronik744309047
WE-HCM SMT High Current Flat Wire Inductor
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 100KHz Iron 41A 0.0012Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 38A 0.0011Ohm DCR Automotive T/R
Wurth Elektronik744355147
WE-HCI SMT Flat Wire High Current Inductor
Descrições
Descrições de Eaton HCM1305-R47-R fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Iron Powder-Core, SMD, 5248
HCM1305 Series 0.47 uH ±20 % 38 A 0.92 mO Shielded Surface Mount Power Inductor
INDUCTOR SMD, 470NH, 38A, 20%; Inductance:470nH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.0008ohm; DC Current Rating:38A; Core Material:Iron Powder; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2