Eaton FP2-S200-R
Inductor Power Wirewound 0.2uH 15% 1MHz Ferrite 37A 0.00033Ohm DCR T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Eaton FP2-S200-R.
IHS
Datasheet5 páginas10 anos atrás
Datasheet4 páginas19 anos atrás
Electro Sonic
Master Electronics
Farnell
DigiKey
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+78.04%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-09-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrições
Descrições de Eaton FP2-S200-R fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 0.2uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
HIGH FREQUENCY INDUCTOR, 200NH, 37A, 15%; Inductance:200nH; Inductance Tolerance:± DC Resistance Max:280µohm; Current Rating:37Arms; Core
Inductor, Shielded, 200Nh, 19A, Smd; Inductance:200Nh; Rms Current (Irms):37A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):19A; Product Range:Fp2 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:- Rohs Compliant: Yes |Eaton Coiltronics FP2-S200-R