Eaton DRQ73-221-R
DRQ Series Wire-wound SMD Inductor w/ Ferrite Core, 220 uH +/-20% 530mA Idc
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Eaton DRQ73-221-R.
Newark
Datasheet10 páginas9 anos atrás
Sager Electronics
IHS
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-09-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 30Q-Factor Ferrite 0.28A 3.552Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 1KHz 47Q-Factor Ferrite 0.3A 1.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 290mA 1.26Ohm DCR Blister T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 200mA 4026 T/R
Wurth Elektronik74404042221
WE-LQS SMT Semi-Shielded Power Inductor
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 0.54A 1.38Ohm DCR T/R
Descrições
Descrições de Eaton DRQ73-221-R fornecidas pelos seus distribuidores.
Inductor Power Shielded Drum Core 223.3uH/893.2uH 20% 100KHz Ferrite 0.52A/0.26A 1.05Ohm/4.2Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 220uH, 20%, 4 Element, Ferrite-Core, SMD, 3030
Power Inductor, 220Uh, 0.52A, 20%; Product Range:Drq Series; Inductance, Parallel:223.3Μh; Rms Current, Parallel:520Ma; Saturation Current, Parallel:530Ma; Dc Resistance Max, Parallel:1.05Ohm; Turns Ratio:1:1; Product Length:7.6Mm Rohs Compliant: Yes |Eaton Coiltronics DRQ73-221-R
* 125oC maximum total temperature operation* Dual winding inductors that can be used as either a single inductor, or in coupled inductor/transformerapplications (1:1 turns ratio) * Four sizes of shielded drum core inductors* Windings can be connected in series or parallel, offering a broad range of inductance and current ratings* Peak current ratings from 0.13 Amps to 56 Amps * RMS current ratings from 0.128 Amps to 17.9 Amps* Inductance ratings from 0.33uH to 4.02mH * Surface Mount* 200 VAC Isolation between windings * Ferrite core material Applications * As a transformer: SEPIC, flyback* As an inductor: Buck, boost, coupled inductor * DC/DC converters* VRM inductor for CPU and DDR power supplies * Input and output filter chokes Environmental Data * Storage temperature: -40oC to +125oC* Operating temperature: -40oC to +125oC (Range is application specific).* Solder re flow temperature: 260oC max. for 10 seconds max.