Eaton DRQ127-102-R
Shielded WireWound SMD Inductor w/ Ferrite Core, 1 mH +/-20% 1.14A Idc
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Eaton DRQ127-102-R.
Electro Sonic
Datasheet10 páginas9 anos atrás
Datasheet7 páginas18 anos atrás
IHS
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Component Distributors Inc.
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-65.88%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-09-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 0.75A 1.65Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS12575T102MN
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 100KHz 0.68A 1.113Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS12555T102MN
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 100KHz 0.59A 1.35Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1mH 20% 100KHz 530mA 2.01Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 100KHz 46Q-Factor Ferrite 0.45A 2.16Ohm DCR T/R
Inductor Power Bobbin Core 1000uH 20% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.5A 1.8Ohm DCR T/R
Descrições
Descrições de Eaton DRQ127-102-R fornecidas pelos seus distribuidores.
Ind Shielded 1.005mH/4.02mH 20% 100KHz Ferrite 610mA/307mA T/R
General Purpose Inductor, 1000uH, 20%, 4 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Power Inductor, 1Mh, 0.61A, 20%; Rango De Producto:Serie Drq; Dc Resistance Max, Parallel:1.66Ohm; Inductancia, Paralela:1.005Mh; Rms Current, Parallel:610Ma; Saturation Current, Parallel:1.14A; Tipo De Empaquetado:Cinta Precortada |Eaton Coiltronics DRQ127-102-R
* 125oC maximum total temperature operation* Dual winding inductors that can be used as either a single inductor, or in coupled inductor/transformerapplications (1:1 turns ratio) * Four sizes of shielded drum core inductors* Windings can be connected in series or parallel, offering a broad range of inductance and current ratings* Peak current ratings from 0.13 Amps to 56 Amps * RMS current ratings from 0.128 Amps to 17.9 Amps* Inductance ratings from 0.33uH to 4.02mH * Surface Mount* 200 VAC Isolation between windings * Ferrite core material Applications * As a transformer: SEPIC, flyback* As an inductor: Buck, boost, coupled inductor * DC/DC converters* VRM inductor for CPU and DDR power supplies * Input and output filter chokes Environmental Data * Storage temperature: -40oC to +125oC* Operating temperature: -40oC to +125oC (Range is application specific).* Solder re flow temperature: 260oC max. for 10 seconds max.