Eaton DR1040-3R8-R
Inductor Power Shielded Drum Core 3.6uH 30% 100KHz Ferrite 5.5A 13mOhm DCR T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Eaton DR1040-3R8-R.
Master Electronics
Datasheet5 páginas10 anos atrás
Datasheet3 páginas19 anos atrás
IHS
element14 APAC
Component Distributors Inc.
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-76.31%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 3.8uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 5.5A 0.015Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.9uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 6.35A 0.015Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.9uH 30% 100KHz Ferrite 6A 0.014Ohm DCR 4949 T/R
Wurth Elektronik7440660035
FIXED IND 3.5UH 5.8A 15 MOHM SMD / 3.5 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.8 A 15mOhm Max Nonstandard
Inductor Power Shielded Wirewound 3.9uH 30% 100KHz Ferrite 5.6A 0.017Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.9uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 4.8A 0.0146Ohm DCR 3131 T/R
Descrições
Descrições de Eaton DR1040-3R8-R fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 3.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
DR1040 Series 3.8 uH ±30 % Tolerance 5.5 A Shielded SMT Power Inductor
IND PWR SHLD 3.8UH 30% 100KHZ FERRITE
100KHz 6.4A 5.5A 3.8¦ÌH 13m¦¸ ¡À30% SMD,10.5X10.3MM , 10.5mm*10.3mm*4mm
FIXED IND 3.8UH 5.5A 13 MOHM SMD
Ind 3.8Uh Smt 10*10*4 Rohs Compliant: Yes
DR1040 Nonstandard 0.413Lx0.406W 10.50mmx10.30mm 3.8muH
INDUCTOR POWER SHIELD 3.8UH SMD
10.3X10.5MM IND 3.8UH 6.4A 30%
INDUCTOR, SHIELDED, 3.8UH, 6.4A, SMD; Product Range: COILTRONICS - DR1040 Series; Inductance: 3.8µH; Inductance Tolerance: ± 30%; Inductor Construction: Shielded; DC Resistance Max: 0.013ohm; RMS Current (Irms): 5.5A; Packaging: Each