Eaton CTX300-4-R
Ind Power Wirewound 298.12uH/1192.46uH 20% 100KHz Amorphous Metal 620mA/310mA T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Eaton CTX300-4-R.
Electro Sonic
Datasheet9 páginas9 anos atrás
Master Electronics
IHS
Component Distributors Inc.
DigiKey
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+48.75%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 270uH 20% 100KHz Ferrite 0.71A 0.69Ohm DCR 4040 T/R
API Delevan8532R-30L
General Purpose Inductor, 270uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 8833
Inductor Power Shielded Wirewound 270uH 20% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 0.62A 0.6Ohm DCR T/R
CoilcraftSPT38L-294MLB
General Purpose Inductor, 290uH, 20%, 1 Element, Powered Iron-Core, SMD, 5656
General Purpose Inductor, 270uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5239
Descrições
Descrições de Eaton CTX300-4-R fornecidas pelos seus distribuidores.
298.12¦ÌH,1.19246mH 100KHz 2.687¦¸ 620mA ¡À20% SMD,11.4X11.4MM , 13.97mm*13.97mm*6.35mm
Inductor, Coupled, 300 uH, 672 Milliohm, 11.43mm x 11.43mm x 6.35mm
General Purpose Inductor, 298.12uH, 20%, 2 Element, Iron-Core, SMD
CTX Series 298.12 uH 0.62 A Shielded Horizontal SMT OctaPac Power Inductor
IND PWR 298.12UH 20% 100KHZ PWRD IRON
INDUCTOR,XFMR,OP SZ 4,300UH,0.62A
INDUCTOR TOROID DL 298.12UH SMD
Coupled Inductors 298uH 0.62A 0.672ohm s
INDUCT ARRAY 2 COIL 298.12UH SMD
* Surface mount magnetics that can be used as single or coupled inductors or 1:1 transformers that provide isolation between two windings* OCTA-PAC's are designed around high frequency, low loss MPP core material* ECONO-PAC's are a lower cost version of OCTA-PAC's offering high saturation flux density, Powder Iron core material* OCT A-PAC PLUS's offer higher current ratings and higher saturation flux densities than OCT A-PAC and ECONO-PAC,Amorphous metal core material * Secure 4 Terminal Mounting* Inductor more versatile inductance combination by series or parallel connections Applications * Computer and portable power devices* LCD panels, DVD players * Inductor: DC-DC converters* Buck, boost, forward, and resonant converters * Noise filtering and filter chokes* Transformers: 1:1 300Vdc isolation, fly back, sepic Environmental Data * Storage temperature range: -40oC to +125oC* Operating ambient temperature range: -40oC to +85oC (range is application specific).* Solder re flow temperature: +260oC max. for 10 seconds max.