Eaton CTX10-3P-R
Inductor Power Wirewound 9.79uH/39.15uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.7A/1.35A 33mOhm/131mOhm DCR T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Eaton CTX10-3P-R.
Master Electronics
Datasheet9 páginas9 anos atrás
Datasheet8 páginas19 anos atrás
Datasheet9 páginas9 anos atrás
IHS
Component Distributors Inc.
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+20.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
TAIYO YUDENNS10145T100MNV
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 3.1A 0.0324Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5140
Inductor Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 3.2A 0.064Ohm DCR T/R
Inductor Power Molded Wirewound 10uH 20% 3A 0.105Ohm DCR T/R
API Delevan8532-13L
General Purpose Inductor, 10uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 8833
API Delevan2474R-13L
General Purpose Inductor, 10uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core
Descrições
Descrições de Eaton CTX10-3P-R fornecidas pelos seus distribuidores.
CTX Series 9.79 uH 2.7 A 0.033 Ohm DCR Horizontal SMT EconoPac Power Inductor
Inductor, Coupled, 10 uH, 33 Milliohm, 11.43mm x 11.43mm x 4.83mm
General Purpose Inductor, 9.79uH, 20%, 2 Element, Iron-Core, SMD
Ind/xfmr,ep Sz 3,10Uh, 2 Rohs Compliant: Yes
9.79¦ÌH,39.15¦ÌH 100KHz 131m¦¸ ¡À20% , 13.97mm*13.97mm*4.83mm
THROUGH HOLE TOROIDAL INDUCTORS;
INDUCT ARRAY 2 COIL 9.79UH SMD
INDUCT/XFRMR TOROID 9.79UH SMD
* Surface mount magnetics that can be used as single or coupled inductors or 1:1 transformers that provide isolation between two windings* OCTA-PAC's are designed around high frequency, low loss MPP core material* ECONO-PAC's are a lower cost version of OCTA-PAC's offering high saturation flux density, Powder Iron core material* OCT A-PAC PLUS's offer higher current ratings and higher saturation flux densities than OCT A-PAC and ECONO-PAC,Amorphous metal core material * Secure 4 Terminal Mounting* Inductor more versatile inductance combination by series or parallel connections Applications * Computer and portable power devices* LCD panels, DVD players * Inductor: DC-DC converters* Buck, boost, forward, and resonant converters * Noise filtering and filter chokes* Transformers: 1:1 300Vdc isolation, fly back, sepic Environmental Data * Storage temperature range: -40oC to +125oC* Operating ambient temperature range: -40oC to +85oC (range is application specific).* Solder re flow temperature: +260oC max. for 10 seconds max.