Eaton / Cutler Hammer XTSCP40BBA
Xt Iec Manual Motor Controller, Fvnr, 120V AC, 0.25-0.4A
Ficha de dados
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Eaton / Cutler Hammer XTSCP40BBA.
Newark
Datasheet312 páginas17 anos atrás
Descrições
Descrições de Eaton / Cutler Hammer XTSCP40BBA fornecidas pelos seus distribuidores.
Motor Starter; Power Rating:180W; No. of Phases:Three; Mounting Type:DIN Rail; Contact Rating:0.40 A; Control Voltage Max:120V; Frequency:50Hz; Supply Voltage:110V ;RoHS Compliant: Yes
Eaton XT IEC Full Voltage Non-Reversing Manual Combination Motor Controller, Combined with a 45 mm B-frame, 7 to 15A IEC contactor, Short circuit release: 3.5A, Factory-assembled, B-frame, 24 Vdc coil, 1NO-1NC, Three-phase, 0.25A,110V 50 Hz