E-Switch PV5H24018
PV5 Series 36 V 2A SPST-NO Anti-Vandal Illuminated Panel Mount Pushbutton Switch
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para E-Switch PV5H24018.
IHS
Datasheet4 páginas3 anos atrás
Future Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
New Yorker Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-37.30%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2011-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
E-SwitchPV2S240NN
PUSHBUTTON SWITCH, SPST-NO, OFF-(ON),DOMED ACTUATOR,2A, 48VDC, SOLDER, PV2 SERIES
E-SwitchPV5H24019
PUSHBUTTON SWITCH, PV5,IP65,SPST-NO, OFF-(ON),RAISED RED ACTUATOR,2A,36VDC, SOLDER
E-SwitchPV2H240BB
Switch Push Button OFF (ON) SPST Round Button 2A 36VDC Momentary Contact Solder Panel Mount
APEM1213C2
APEM 1213C2 Pushbutton Switch, SPST-NO, Off-(On), 125 V, 12 V, 3 A, Quick Connect, Solder
APEM1212C2
APEM 1212C2 Pushbutton Switch, SPST-NC, Off-(On), 250 V, 24 V, 3 A, Solder
NKK SwitchesSB4011NCM
Pushbutton Switch SPST N.C. On-Off (maintained/momentary) 250VAC 3A/125Vac 2A/250V Black
Descrições
Descrições de E-Switch PV5H24018 fornecidas pelos seus distribuidores.
ANTI-VANDAL SWITCH, SPST, OFF-(ON), 2A, 36V DC, SOLDER, IP65, PV5 SERIES
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 36V
ANTI VANDAL SW, SPST, 2A, 36VDC, SOLDER;; ANTI VANDAL SW, SPST, 2A, 36VDC, SOLDER; Product Range:PV5 Series; Panel Cutout Diameter:12mm; Contact Configuration:SPST; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Round Raised; Actuator / Cap Colour:Green; IP Rating:IP65