Diodes Inc. ZLDO1117G18TA
ZLDO1117 Series 3.3 V 1 A SMT Low Dropout Positive Regulator - SOT-223-3
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Diodes Inc. ZLDO1117G18TA.
IHS
Datasheet14 páginas4 anos atrás
Newark
element14 APAC
iiiC
Future Electronics
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2009-06-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-11-11
LTD Date2021-11-11
Peças relacionadas
Texas InstrumentsTLV1117CDCYR
LDO Regulator Pos 1.25V to 13.7V 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
NCP1117LP Series 1 A 3.3 V Fixed Output LDO Positive Voltage Regulator -SOT-223
NCP1117 Series 1 A 3.3 V Fixed Output LDO Positive Voltage Regulator - SOT-223
IC REG LDO ADJ 1A SOT223 / LDO Regulator Pos 1.25V to 18.8V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Texas InstrumentsTLV117112DCYT
65dB(100Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 1.2V 2V 1.2V 5.5V 800mV@ 1A 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.7mm
Texas InstrumentsTLV1117-18IDCY
75dB(120Hz) 5mA Fixed 800mA 1 1.8V 3.2V 10V 15V 1.3V@ 800mA 0.4% 0.2% SOT-223-4 1.8mm
Descrições
Descrições de Diodes Inc. ZLDO1117G18TA fornecidas pelos seus distribuidores.
LDO Regulator Pos 1.8V 1A Automotive 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Fixed Ldo Voltage Regulator, 2.7V To 18V, 1.11V Dropout, 1.8Vout, 1Aout, Sot-223-3 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. ZLDO1117G18TA
IC, LDO, 1.8V, 1A, SOT223; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.7V; Input Voltage Max: 18V; Fixed Output Voltage Nom.: 1.8V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 1A; Dropout Vo