Diodes Inc. 74AHC138T16-13
74AHC Series 5.5 V 8 mA SMT 3-to-8 Line Decoder Demultiplexer - TSSOP-16
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Diodes Inc. 74AHC138T16-13.
IHS
Datasheet10 páginas12 anos atrás
HQonline
Tendência de 3 meses:
-1.01%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2013-06-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Peças relacionadas
Diodes Inc.74AHCT138T16-13
3-LINE TO 8-LINE DECODER, AHCT/VHCT/VT Series, Inverted Output, CMOS, PDSO16
3-to-8 Line Decoder / Demultiplexer, 74AHC, 8 Outputs, 2 V to 5.5 V, 16 Pins, TSSOP
2-to-4 Line Decoder / Demultiplexer, 74AHC, 8 Outputs, 2 V to 5.5 V, 16 Pins, TSSOP
3-to-8 Line Decoder / Demultiplexer, 74HC, 8 Outputs, 2 V to 6 V, 16 Pins, TSSOP
74HC Series 2 to 6 V Supply CMOS 3 to 8 Line Decoder - TSSOP-16
Decoder/Demultiplexer Single 3-to-8 16-Pin TSSOP Rail
Descrições
Descrições de Diodes Inc. 74AHC138T16-13 fornecidas pelos seus distribuidores.
3-LINE TO 8-LINE DECODER, AHC/VHC/H/U/V Series, Inverted Output, CMOS, PDSO16
AHC/VHC/H/U/V e3 1x 3:8 2013 multiplexer circuit 4.4ns 500mW 2/5.5V 5mm
Decoder/Demultiplexer Single 3-to-8 16-Pin TSSOP T/R
TSSOP-16 Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers ROHS
3-to-8 Line Decoder Demultiplexer, 2 to 5.5 V, RoHS
Diodes Inc SCT
IC DECODER/DEMUX 1X3:8 16-TSSOP
4.4ns 8 6 1 2V 5.5V 8mA 8mA TSSOP-16 , 930¦Ìm