Cornell Dubilier SKA471M050
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Cornell Dubilier SKA471M050.
IHS
Datasheet3 páginas20 anos atrás
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2001-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2010-12-23
LTD Date2011-03-01
Peças relacionadas
NichiconTVX1J471MCD
VX Series 470 uF 63 V 85°C Ø13 x 31.5mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconTVX1V471MCD
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470UF, 35V, Axial
NichiconTVX1H471MCD
Capacitor Aluminum 470 µF 50V 20% (13 x 31.5mm) Axial 840mA 2000h 85C
Descrições
Descrições de Cornell Dubilier SKA471M050 fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (13 X 27mm) Axial 0.31 Ohm 650mA 2000h 85C
Capacitor;Al Electrolytic;Axial;470uF;50V
470¦ÌF 50V ¡À20% 310m¦¸@ 120Hz 2000h@ 85¡ãC 650mA@ 120Hz,747.5mA@ 1kHz 16mm*27mm
PACK OF 100 ELECTROLYTIC CAPACITOR
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:470µF; Voltage Rating:50V; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Termination Type:Axial Leaded; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C ;RoHS Compliant: Yes