Cornell Dubilier LPX331M250A5P3
Cap Aluminum 330uF 250V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.603 Ohm 1700mA 85°C
NRND
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Cornell Dubilier LPX331M250A5P3.
Electro Sonic
Datasheet4 páginas4 anos atrás
Datasheet3 páginas16 anos atrás
Datasheet4 páginas5 anos atrás
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.20%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-06-07
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
Cornell Dubilier381LX331M200J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 200V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell DubilierSLP331M200C1P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 200V 20% 105C
Cornell DubilierSLP331M200A3P3
SLP Series 330 uF 200 V ±20 % Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECO-S2EP331BA
Cap Aluminum 330uF 250V 20% (22 X 35mm) 10mm 0.553 Ohm 1750mA 3000 hr 85°C Bulk
PanasonicEET-ED2E331BA
Cap Aluminum 330uF 250V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.452 Ohm 1640mA 3000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMH251VNN331MQ30T
Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 0.502 Ohm 1200mA 2000h 105°C
Descrições
Descrições de Cornell Dubilier LPX331M250A5P3 fornecidas pelos seus distribuidores.
Capacitor, Al Electrolytic;330uF;Snap-in;Radial;+/-20%;Case A5;250WVDC;0.866In.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
85 ºC Radial Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitors 330µF 250V
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:330µF; Voltage Rating:250V; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Package/Case:A5; Lead Spacing:10mm; Termination Type:Snap-In ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 250V, 330UF; Application:General Purpose; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Series:LPX; Voltage, Rating:250V; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Effective Series Resistance:0.603ohm; Case Style:A5; External Length / Height:35mm; Body Diameter:22mm; Lead Spacing:10mm; Termination Type:Snap-In; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C