Cornell Dubilier CGS173U016R3C
Cap 17000uF 16VDC -10% to 75% 34.925 X 79.375mm Screw Terminal Metal Can 0.022 Ohm 6700mA
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Cornell Dubilier CGS173U016R3C.
Datasheet8 páginas5 anos atrás
Datasheet8 páginas6 anos atrás
Farnell
Tendência de 3 meses:
+9.21%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Peças relacionadas
Cornell DubilierDCMC163U050AB2B
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 16000uF 50V -10%+75% 1.375x3.125
United Chemi-ConE36D750MLN183TC79M
Cap Aluminum Lytic 18000uF 75V -10% to 50% (50.8 X 79mm) Screw Terminal 2000h 85C
Cornell DubilierCGS183U025R4C
High-Cap Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConE36D750LPN173UDA5M
SERIES: 36DX; VOLT: 75; CAP: 17000; DIA X LENGTH: 63X104; PACKAGING: LG
United Chemi-ConE36D500LPN183TC67M
Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierCGS183U010R2C
Cap Aluminum 18000uF 10V -10% to 75% (34.925 X 53.975mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.078 Ohm 3100mA 85°C
Descrições
Descrições de Cornell Dubilier CGS173U016R3C fornecidas pelos seus distribuidores.
Radial Can - Screw Terminals ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR CGS 16V 17000muF -10% +75% 1.375Dia 34.93mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 75% +Tol, 10% -Tol, 17000uF, Chassis Mount
Capacitor; Al;17000uF;High Cap. Computer Grade;Screw;-10%;+75%;16VDC;20Svdc
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:Computer Grade; Capacitance:17000µF; Voltage Rating:16VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Package/Case:R3C; Lead Spacing:12.7mm; Termination Type:Screw ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC 17000UF, 16V, SCREW; Capacitance:17000µF; Capacitance Tolerance:+75, -10%; Voltage Rating:16V; ESR:0.022ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:79.4mm; Diameter:35mm; Capacitor Case Style:Can