Cooper Industries 26-4200-8S.
Connector, Rack And Panel, Recept W/ Ribbon Cont, Barrier Polar, 8 Contact
Ficha de dados
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Cooper Industries 26-4200-8S..
Farnell
Datasheet63 páginas22 anos atrás
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Peças relacionadas
TE Connectivity1658621-3
Ribbon Cable Connector Female Black 16-Pos. 250V 1A 2.54 mm Pitch 2-Level
TE Connectivity1658621-4
Conn IDC Connector F 20 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Automotive Box/Carton
Board Connector, 34 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, IDC Terminal, Receptacle
2.00mm Pitch, Milli-Grid Female Crimp Terminal, 0.38µm Select Gold Plating, Bag, Lead free
Board Stacking Connector, 64 Contact(S), 2 Row(S), Female, Straight, 0.039 Inch Pitch, Surface
USB Connector, 20 Contact(s), Male, Right Angle, Surface Mount Terminal, Detent, Receptacle
Descrições
Descrições de Cooper Industries 26-4200-8S. fornecidas pelos seus distribuidores.
RACK & PANEL CONN, FEMALE, 8WAY, SOLDER; Series:26; Gender:Receptacle; No. of Contacts:8; No. of Rows:2; Pitch Spacing:4.57mm; Contact Gender:Socket; Connector Mounting:Cable; Contact Termination:Solder; Contact Plating:Gold
Rack & Panel Connector, Female, 8 Position, Solder; Rango De Producto:Serie 26; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable; Género:Receptáculo Eléctrico; Núm. De Contactos:8; Espaciado, Paso:4.57Mm; Contacto, Género:Hembra |Cooper Interconnect 26-4200-8S