Coilcraft PFL1005-36NMRW
General Purpose Inductor, 0.036uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 0402
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft PFL1005-36NMRW.
IHS
Datasheet2 páginas2 anos atrás
Newark
Coilcraft Direct
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-5.86%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-01-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Chip Wirewound 33nH 20% 250MHz 60Q-Factor Alumina 500mA 150mOhm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.033uH, 20%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
General Purpose Inductor, 0.039uH, 20%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Descrições
Descrições de Coilcraft PFL1005-36NMRW fornecidas pelos seus distribuidores.
Surface Mount Power Inductor, PFL1005 Series, 36 nH, 20%, Shielded, 0.043 ohm, 2 A RoHS Compliant: Yes
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND fixed air core inductor 85C 2.28GHz 42mOhm 36nH
Power inductor, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-free
INDUCTOR, 36NH, 2A, 20%, PWR, 2.28GHZ; Inductance: 36nH; RMS Current (Irms): 2A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.5A; Product Range: PFL1005 Series; Power Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; DC Resistance Max: 0.043ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Self Resonant Frequency Min: 2.28GHz