Coilcraft 0402HP-3N9XGLU
General Purpose Inductor, 0.0039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 0402HP-3N9XGLU.
Newark
Datasheet2 páginas5 anos atrás
Datasheet2 páginas13 anos atrás
Coilcraft Direct
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 0.0039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Chip Wirewound 3.9nH 2% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 1.6A 39mOhm DCR 0603 Punched Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.0039uH 2% 250MHz 20Q-FactorCeramic 0.84A 0.066Ohm DCR 0402 T/R
Ind 3.60 Nh 0.840 A 66.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0402-3N6G-T
Inductor RF Chip Wirewound 3.6nH 0.2nH 100MHz 25Q-Factor 850mA 59mOhm DCR 0603 Paper T/R
Descrições
Descrições de Coilcraft 0402HP-3N9XGLU fornecidas pelos seus distribuidores.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0402HP Series, 3.9 nH, 2%, 0402 [1005 Metric], 9.5 GHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 3.9NH, 2%, 9.5GHZ, RF, SMD; Inductance: 3.9nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 1.7A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; In; Available until stocks are exhausted Alternative available