Broadcom 6N136-500E
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 8-Pin PDIP SMD T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Broadcom 6N136-500E.
IHS
Datasheet22 páginas9 anos atrás
ODG (Origin Data Global)
Newark
TME
iiiC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.30%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginThailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date1998-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Lite-On6N137S-TA1
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 8-Pin DIP SMD T/R
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 8-Pin PDIP SMD
OPTOCOUPLER, TRANSISTOR, 5.3KV, SMDIP-8; Available until stocks are exhausted
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 5300V Isolation, 1MBps
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 6-Pin SDIP SMD T/R
Lite-On6N135S-TA1
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 8-Pin DIP SMD T/R
Descrições
Descrições de Broadcom 6N136-500E fornecidas pelos seus distribuidores.
Optocoupler, 1 Channel, Surface Mount DIP, 8 Pins, 25 mA, 3.75 kV, 19 %
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation, 1MBps
OPTOCOUPLER, TRANSISTOR, 3.75KV, SMDIP-8; No. of Channels: 1 Channel; Optocoupler Case Style: Surface Mount DIP; No. of Pins: 8Pins; Forward Current If Max: 25mA; Isolation Voltage: 3.75kV; CTR Min: 19%; Collector Emitter Volt
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3750Vrms; Optocoupler Output Type:Transistor; Input Current Max:50mA; Output Voltage Max:20V; Package/Case:8-SOIC; CTR Max:50%; CTR Min:15%; Common Mode Ratio:1000 ;RoHS Compliant: Yes