Bourns ZV20K0805121NIR1
TVS Varistor, 20 VAC, 26 VDC, ZV, 54 V, 0805 [2012 Metric], Multilayer Varistor (MLV)
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns ZV20K0805121NIR1.
TME
Datasheet23 páginas4 anos atrás
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-2.07%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginSlovenia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2022-01-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descrições
Descrições de Bourns ZV20K0805121NIR1 fornecidas pelos seus distribuidores.
ZV SMD MLV SERIES, 20V, 0805, 120A, 125C OPERATING TEMPERATURE
54V 0.005W 0.4J 290pF@1kHz 26V 20V 33V 120A 0805 Varistors ROHS
Varistor 20V 10% 120A 2-Pin 0805 T/R
Avnet Japan
Bourns ZV20K0805121NIR1 Varistor
Varistor, Mlv, 54V, 0805; Voltage Rating Vac:20V; Voltage Rating Vdc:26V; Product Range:Zv Series; Clamping Voltage Vc Max:54V; Varistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Peak Surge Current @ 8/20Μs:120A; Operating Temperature Min:-55°Crohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. ZV20K0805121NIR1