Bourns SRU8043-330Y
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 21Q-Factor Ferrite 1.7A 0.1Ohm DCR 3131 T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRU8043-330Y.
IHS
Datasheet3 páginas7 anos atrás
element14 APAC
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+122%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.8A 0.086Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 2.1A 0.084Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 2.2A 0.105Ohm DCR T/R
Descrições
Descrições de Bourns SRU8043-330Y fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 33uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
FIXED IND 33UH 1.7A 100 MOHM SMD
100KHz 11MHz 1.4A 1.7A 21@2.52MHz 33¦ÌH 100m¦¸ ¡À30% 3131 , 8mm*8mm*4.6mm
SRU8043 Nonstandard 0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm 33muH
SMD PWR IND, 33UH, 1.7A, SHIELDED;
INDUCTOR PWR 33UH 30% SHIELD SMD
SMD SHIELDED POWER CHOKE - LEAD FREE
Inductor, Shielded, 33Uh, 1.4A, Smd; Inductance:33Μh; Rms Current (Irms):1.7A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.4A; Product Range:Sru8043 Series; Dc Resistance Max:100Mohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU8043-330Y