Bourns SRU6025-6R8Y
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 2.4A 0.042Ohm DCR T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRU6025-6R8Y.
IHS
Datasheet3 páginas7 anos atrás
Electro Sonic
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-22.78%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-03-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 2A 0.042Ohm DCR T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 2.8A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 2.8A 42.9mOhm DCR 2424 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 2.8A 44.2mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 2.8A 0.034Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 3.1A 35.1mOhm DCR Automotive T/R
Descrições
Descrições de Bourns SRU6025-6R8Y fornecidas pelos seus distribuidores.
SRU6025 SERIES SHIELDED WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITE CORE,6.8 UH +/-30% Q:8
General Purpose Inductor, 6.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2624
CHOKE, POWER, SHIELDED, 6.8UH; Inductor Type:Shielded Power Choke; Inductance:6.8µH; Tolerance, Inductance:± 30%; Resistance:42mohm; Frequency, Resonant:36MHz; Case Style:SMD Shielded; Q Factor:8; Material, Core:Ferrite DR/RI; Tolerance, +:30%; Tolerance, -:30%; Current, Ic Sat:1.3A; Current, RMS max:2.4A; Depth, External:2.8mm; Frequency, Test:7.96MHz; Length / Height, External:6.2mm; Temp, Op. Max:125°C; Temp, Op. Min:-40°C; Width, External:6.2mm