Bourns SRU5016-4R7Y
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2121
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRU5016-4R7Y.
Newark
Datasheet3 páginas7 anos atrás
Master Electronics
Farnell
Arrow Electronics
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 3.03A 0.043Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8.12Q-Factor Ferrite 1.55A 0.07Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2020
TAIYO YUDENNRS5014T4R7NMGGV
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 1.4A 0.12Ohm DCR Automotive T/R
TAIYO YUDENNRS5014T4R7NMGG
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 1.4A 0.12Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1.1A 0.068Ohm DCR T/R
Descrições
Descrições de Bourns SRU5016-4R7Y fornecidas pelos seus distribuidores.
FIXED IND 4.7UH 1.3A 43 MOHM SMD
POWER INDUCTOR 4.7UH 1.3A 30% 60MHZ
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 1.2A, SMD
Fixed Inductors 4.7uH 30% SMD 5016
SRU5016 Nonstandard 0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm 4.7muH
4.7uH ±30% 1.2A SMD,5.2x5.2mm Power Inductors ROHS
SMD SHIELDED POWER CHOKE - LEAD FREE
Inductor, Shielded, 4.7Uh, 1.2A, Smd; Inductance:4.7Μh; Rms Current (Irms):1.3A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.2A; Product Range:Sru5016 Series; Dc Resistance Max:0.043Ohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU5016-4R7Y