Bourns SRU1038A-1R5Y
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7.2A 7.5mOhm DCR Automotive T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRU1038A-1R5Y.
Farnell
Datasheet3 páginas5 anos atrás
Newark
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 9.2A 0.0095Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10145T1R5NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 7.99A 0.0072Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10165T1R5NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 8.04A 0.0075Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7A 0.0058Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7.2A 0.0052Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 8.9A 0.0077Ohm DCR 3939 T/R
Descrições
Descrições de Bourns SRU1038A-1R5Y fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sru1038A Series, 1.5 H, 30%, Shielded, 7500 Ohm, 7.2 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1038A-1R5Y
INDUCTOR, 1.5UH, 7A, 30%, POWER; Inductance: 1.5µH; RMS Current (Irms): 7.2A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 7A; Product Range: SRU1038A Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 3.8mm; DC Resista