Bourns SRR1260-181K
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 1.4A 0.32Ohm DCR T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRR1260-181K.
IHS
Datasheet4 páginas4 anos atrás
Farnell
JRH Electronics
element14 APAC
Electro Sonic
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-28.19%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1.5A 0.28Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 1.75A 0.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1.5A 280mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 180uH 10% 10KHz Ferrite 2.1A 0.228Ohm DCR RDL
Descrições
Descrições de Bourns SRR1260-181K fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Fixed Inductor Nonstandard 180µH ±10% 1.4A 320mΩ 4.5MHz 26@796kHz
Power Inductor, 180Uh, 1.4A, Shielded; Inductance:180Μh; Rms Current (Irms):1.4A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.4A; Product Range:Srr1260 Series; Power Inductor Case:12.5Mm X 12.5Mm X 6Mm; Dc Resistance Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1260-181K