Bourns SRR1208-391KL
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 0.8A 0.67Ohm DCR T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRR1208-391KL.
IHS
Datasheet3 páginas7 anos atrás
Farnell
Tendência de 3 meses:
-0.72%
Introduction Date2004-11-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Ind 390.00 Uh 0.860 A 650.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-08-391K
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1A 0.6Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1A 0.68Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.08A 700mOhm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Descrições
Descrições de Bourns SRR1208-391KL fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
Surface Mount Power Inductor, Srr1208 Series, 390 H, 10%, Shielded, 0.67 Ohm, 800 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1208-391KL
INDUCTOR, 390UH, 10%, 0.8A, SMD; Inductance: 390µH; RMS Current (Irms): 800mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.1A; Product Range: SRR1208 Series; Power Inductor Case: 12.7mm x 12.7mm x 8.5mm; DC R