Bourns SRR1208-181YL
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 15% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 1.2A 0.27Ohm DCR T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRR1208-181YL.
IHS
Datasheet3 páginas7 anos atrás
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Introduction Date2004-11-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrições
Descrições de Bourns SRR1208-181YL fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 180uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
Inductor, ferrite,180Uh,15+% Tol,15-% Tol,5050-Case Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1208-181YL
INDUCTOR, SHIELDED, POWER, 180UH; Inductance: 180µH; RMS Current (Irms): 1.2A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.7A; Product Range: -; Power Inductor Case: 12.7mm x 12.7mm x 8.5mm; DC Resistance Max