Bourns SRP5050FA-6R8M
ROHS3Compliant Wirewound Active e3 fixed air core inductor -55C~155C 18MHz 28.6mOhm Max 6.8muH
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRP5050FA-6R8M.
Newark
Datasheet4 páginas4 anos atrás
Farnell
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+296%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2019-05-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrições
Descrições de Bourns SRP5050FA-6R8M fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Metal Alloy Powder-Core, SMD, 2221
Inductor, 6.8Uh, Shielded, 6.4A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP5050FA-6R8M
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Metal Alloy Powder 6.4A 0.0286Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
Inductor Shielded 6.8uH 20% 18MHz Automotive 2-Pin Surface Mount
Avnet Japan
SMD Shielded Power Inductor, 6.8uH, 6.4A, 18MHz, 28.6mOhm
100KHz 18MHz 7.8A 6.4A 6.8¦ÌH 28.6m¦¸ ¡À20% 5050 , 5.5mm*5.3mm*5mm
FIXED IND 6.8UH 6.4A 28.6MOHM SM
INDUCTOR,5.5X5.3X4.8MM,6.8UH20%,6.4A, SHD, SMD
6.4A 6.8uH ±20% 7.8A SMD,5.5x5.3mm Power Inductors ROHS